Obec Luková

Vondra a Vondra s.r.o.

Firma Vondra a Vondra byla založena v roce 1992. Od samého počátku se zaměřila jednoznačně na vývoj a výrobu mechanizačních prvků. Od počáteční konstrukce jednoúčelových strojů na dle požadavků zákazníků se postupně přešlo především ke konstrukci vibračních podavačů a pásových dopravníků. V současné době zaměstnává firma 9 vysoce kvalifikovaných odborníků na tuto strojírenskou oblast. Vzhledem k neustálému nárůstu odběratelů a tím i zvýšeným požadavkům na výrobní kapacity bylo přikročeno ke stavbě nové výrobní haly.
www.vondra-vondra.cz

Penzion pro psy

Penzion pro psy nabízí celodenní péči o vašeho čtyřnohého miláčka a možnost nákupu krmiv pro psy a kočky.
www.lukovsky-dvur.cz

ZOD Žichlínek – středisko Luková

Družstvo se zabývá zemědělskou výrobou, opravou osobních, nákladních automobilů, zemědělské techniky a provozuje pneuservis.
www.zod.cz

Stavebniny Drup

Naše firma se zabývá převážně realizací staveb a obchodem se stavebním materiálem. Mezi další naše aktivity patří prodej nafty, mytí vozidel, doprava vozy Avia, LIAZ, Multicar, Tatra.
www.drup.cz

Stavebniny Stupka

Firma se zabývá maloobchodem a velkoobchodem se stavebním materiálem a prodejem kompletního vybavení koupelen. Pro stavební firmy, řemeslníky a soukromé osoby zajišťujeme široký sortiment stavebního materiálu od hrubého stavebního materiálu přes vybavení interiéru a koupelen až po doplňkový sortiment (např. nářadí a barvy). Cílem je uspokojit zákazníka komplexním sortimentem zboží pro stavbu a rekonstrukci pod jednou střechou.
www.stavebniny-stupka.cz

Střelnice Luková

Poskytujeme výcvik a výuku ve střelbě ze zbraní, přípravu žadatelů o zbrojní průkaz a vykonání zkoušek. Pro zájemce o zbrojní průkaz provádíme výuku k získání „Osvědčení o odborné způsobilosti“.
www.strelnicelukova.cz

Truhlářství Čada

Nabízíme: Stavba dřevostaveb na klíč, zařízení kompletních dodávek materiálu, zajištění potřebné stavební dokumentace.


Podnikání v naší obci

(článek z Lukovského zpravodaje č. 1/2020)

V loňském roce jsme oslavili 30 let od listopadových událostí roku 1989. Minulé roky přinesly mnoho změn dobrých i méně vydařených.

Jedním z pozitiv bylo, že se lidé mohli vrátit k živnostem a začít s podnikáním. Mnozí si splnili své sny. V naší obci máme oboje a věřte, že jejich počet je docela velký.

Těmi většími a mnohým známými jsou firmy Vondra -Vondra, zabývající se vibračními prvky, kterých se využívá ve strojírenství a zdravotnictví v ČR a EU, hlavně v Německu a Rakousku. JKelektro s.r.o. pana Kříže pracuje na automatizaci výrobních procesů a vyváží též v rámci EU hlavně do Německa, ale i mimo EU. V bývalém objektu kravína ve "Dvoře" montují ze starých pneumatik bariery pro tratě formule 1. Nejdále vyvezly do Baku. Pod zemědělským střediskem je truhlářská dílna firmy DRUP zpracovávající jak lamino tak i masiv. Místo bývalé zemědělské dílny a posléze prodejny aut, jsou nyní stavebniny Stupka. Všichni majitelé využili stávajících domů a prostor.
Pan Radek Popelář má autoopravnu, od pana Čady asi znáte medaile Lanškrounské kopy. Sám je truhlář a můžete od něj mít i korálkové vánoční ozdoby. Nejznámější je asi PETROMAN s.r.o. pana Petra Jandy s autodopravou a obchodem s potravinami. Pan Jaromír Konárek provozuje pohostinství.

Mnozí naši sousedé mají provozovny v okolí. Pan Josef Janda - hotel Korado v České Třebové. Pan Pirkl - sběrné suroviny v Sázavě. Dále pak pan Dománek papírnictví v Lanškrouně. Podobně manželé Martincovi mají několik vinoték Poklady z Moravy. Pan Dulkaj nabízí jezdecké potřeby. Možná nevíte, že pan Krejsa provádí lesní těžební práce, Martina Paulusová má zakázkové krejčovství a vede účetnictví. Pan Miroslav Krsek st. je nejen sportovec, ale i masér. U Kotěrů můžete ubytovat svého psa, pokud pojedete na dovolenou. S rozvojem nových technologií vznikla nová odvětví spojená s internetem. Paní Görnerová vede internetový časopis FLER.
Všichni jmenovaní mají svou práci jako hlavní výdělečnou činnost. Určitě je však dost takových, kteří si živností přivydělávají a zůstávají mimo povědomí.
Všem přejeme hodně sil a zdraví k jejich práci.

S laskavým svolením výše jmenovaných sepsala Věra Krsková.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.